Liberal
Kırkambar Sohbetleri

Kırkambar Sohbetleri
Program Koordinatörü: Prof. Dr. Tanel Demirel

19 Aralık 2015 

Prof. Dr. Tanel Demirel,

Çankaya Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uuslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi

16 Ocak 2016

Prof. Dr. Ahmet Nuri Yurdusev,

ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi

20 Şubat 2016

Prof. Dr. Erol Göka,

Psikiyatrist – Yazar, Yeni Şafak gazetesi Köşe Yazarı

19 Mart 2016

Prof Dr. Ahmet Nezihi Turan, Tarihçi – Yazar

Liberal Düşünce Topluluğu (LDT) sosyal bilimlerle uğraşan akademisyenlerle ağırlıklı olarak yüksek lisans ve doktora öğrencilerini bir araya getirecek yeni bir program başlatıyor. Amaç, tecrübeli akademisyenlerle alana yeni dahil olanlar arasındaki pek de güçlü olduğu söylenemeyecek etkileşim ve iletişimi güçlendirmek. Şüphe yok ki, fikirlerle uğraşmak, soruların özgürce sorulabildiği, cevapların beraberce aranabildiği, belli bir konuşma kültürünün var olduğu bir muhiti gerektiriyor. Dahası, her kuşağın tekerleği yeniden keşfetmekle vakit kaybetmemesi için tecrübelerin aktarılabildiği bir platformun varlığı çok önemli.

Açık uçlu bu sohbetlerde katı bir biçimde belirlenmiş bir konu ya da gündem söz konusu değil. “Kırkambar” adı da buradan geliyor. Daha çok katılımcıların gündeme getireceği soru ve sorunları öncelik veren bir yaklaşım söz konusu. Katılımcılar, tezlerini, kitaplarını, yazmayı düşündükleri makalelerini ya da kendilerini meşgul eden bir meseleyi gündeme getirebilirler. Doğal olarak tüm katılımcıları ilgilendiren bir meseleye nasıl yaklaşmalı, neler okumalı, nasıl okumalı, yazılı bir metin nasıl üretilir, yazma sürecinin kendine has dinamikleri, yayın yapma meselesi, akademik dünyanın yazılı olmayan kuralları, akademi dışı düşünce dünyası, yazarın dünyası ve tanınma arzusu, fikir dünyasında cemaatleşme gibi mevzular da gündeme gelecek.

Sohbetler, “doğru” diye bildiğini samimiyetle sorgulamaya, diğerleriyle medenî bir biçimde tartışmaya hazır olanlara açık. 

YER: LDT Seminer Salonu, 14.00 – 16.00 saatleri

GMK Bulvarı No: 108 / 17 Maltepe, Ankara

 

İrtibat: 0 312 2316069 - info@liberal.org.tr

Liberal Düşünce Topluluğu GMK Bulvarı No: 108 / 17 Maltepe, 06570 Ankara, Türkiye, T: + (+90) 312 2316069 – 231 1185, F: + (+90) 312 2308003, info[at]liberal.org.tr
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır.Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2013
Web Tasarım
Sayfa başı