Liberal
Demokrasi Okulu, 4 Haziran- 28 Eylül 2002

Demokrasi Okulu

4 Haziran 2002-28 Eylül 2002

4 Haziran Salı  

  • Atilla Yayla, Anti-demokratik Siyasi Rejimler: Otoriteryenizm ve Totaliteryenizm

8 Haziran Cumartesi  

  • Cennet Uslu / B. Berat Özipek, G. Orwell Okumaları: Hayvan Çiftliği – 1984: tavsiye)

11 Haziran Salı  

  • Zühtü Arslan, Temel İnsanî Değerler ve Demokrasi

15 Haziran Cumartesi  

  • Levent Korkut, Hukuk ve Demokrasi: Hukuk Devleti

18 Haziran Salı  

  • Levent Korkut / Bekir Berat Özipek, Siyasî İdeolojiler ve Demokrasi

25 Haziran Salı  

  • Zühtü Arslan, Demokratik Sistemler: (ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda Örnekleri)

29 Haziran Cumartesi  

  • Orhan Çakmak, İktisadî Sistemler ve Demokrasilerde İktisadî Politika

2 Temmuz Salı  

  • Yusuf Şahin, Yerel Siyaset, Belediyeler ve Demokrasi

6 Temmuz Cumartesi  

  • Levent Korkut / Murat Yılmaz, Siyasî Partiler ve Demokrasi

9 Temmuz Salı  

  • Atilla Yayla, Dinler ve Demokrasi

16 Temmuz Salı  

  • Tartışmacı: İhsan Dağı Film Seyri: Propaganda

17 Temmuz Çarşamba  

  • Ömer Çaha, Sivil Toplum, Sivil Toplum Kuruluşları ve Demokrasi

20 Temmuz Cumartesi  

  • Tartışmacı: Melih Yürüşen Film Seyri: Amistad

23 Temmuz Salı  

  • Zühtü Arslan, Türk Anayasası’nda ve Siyasî Partiler Kanunu’nda Siyasi Partiler

25 Temmuz Perşembe  

  • F. Bastiat Türkiye’de Demokrasinin Problemleri Kitap tartışması: Hukuk

Tartışmacılar: Murat Yılmaz  

30 Temmuz Salı  

  • Kâzım Berzeg / Murat Yılmaz, Türkiye’nin Demokrasi Tarihi ve Bürokrasi Geleneği

1 Ağustos Perşembe  

  • İhsan Dağı, Uluslararası Sistem ve Avrupa Birliği Bağlamında Türkiye’de Demokrasinin Geleceği

6 Ağustos Salı  

  • Vahit Bıçak, Sivil Kuruluşların Yasal Yapısı ve Demokratik İşlevleri

8 Ağustos Perşembe  

  • Murat Yılmaz, Türk Demokrasi Tarihi:Temel Yaklaşımlar

13 Ağustos Salı  

  • Levent Korkut, Parti Programı, Tüzük ve Yönetmelik Hazırlama Yolları ve Teknikleri

15 Ağustos Perşembe  

  • Fatma Avcı / Özlem Yılmaz, Parti Yönetimi

20 Ağustos Salı  

  • James Gwartney – Richard Stroup Kitap Tartışması: Temel Ekonomi

Tartışmacılar: Orhan Çakmak  

22 Ağustos Perşembe  

  • Aliye Mavili Aktaş, İç Çatışma Çözümlemesi ve Kriz Yönetimi

27 Ağustos Salı  

  • Tartışmacı: Cennet Uslu Film seyri: Karınca Z

29 Ağustos Perşembe  

  • Cem Yaşin, Seçmenlere Nasıl Hitap Edilir: Siyasî İletişim ve Propaganda Teknikleri

3 Eylül Salı  

  • Özlem Yılmaz, Parti İçi Eğitim Programları Hazırlama ve Yürütme

4 Eylül Çarşamba  

  • İrfan Çöllüoğlu / Cennet Uslu, Siyasî Partilerde Medyayla ve Sivil Toplumla Temas

5 Eylül Perşembe  

  • Özlem Yılmaz / Oğuz Çetin, İyi ve Etkili Konuşma

10 Eylül Salı  

  • Murat Yılmaz / Levent Korkut, Türkiye’de Başarılı Siyasî Liderlerin ve Partilerin Hikâyeleri: Adnan Menderes ve Demokrat Parti / Bülent Ecevit ve Cumhuriyet Halk Partisi / Turgut Özal ve Anavatan Partisi - Seçim Analizleri

12 Eylül Perşembe  

  • Tartışmacı: Murat Yılmaz Kitap Tartışması: Demokrasinin Temelleri

17 Eylül Salı  

  • Şeref İba, Kanun Yapma Süreci

19 Eylül Perşembe  

  •   Muhalefette Parti Yönetimi, Siyasî Parti Yöneticileri

24 Eylül Salı  

  •   İktidarda Parti Yönetimi, Siyasî Parti Yöneticileri

26 Eylül Perşembe  

  • Genel Değerlendirme  
Liberal Düşünce Topluluğu GMK Bulvarı No: 108 / 17 Maltepe, 06570 Ankara, Türkiye, T: + (+90) 312 2316069 – 231 1185, F: + (+90) 312 2308003, info[at]liberal.org.tr
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır.Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2013
Web Tasarım
Sayfa başı