Liberal
Hürriyet Yemeği ve Hürriyet Onur Ödülü 2012

12 Mayıs 2012, Ankara

Liberal Düşünce Topluluğu'nun  her yıl düzenlediği Hürriyet Yemeği ve Hürriyet Onur Ödülü Töreni 12 Mayıs'ta Ankara İçkale Otel'de gerçekleştirildi.

Programa katılan tüm özgürlük dostlarına bu anlamlı gecede aramızda bulundukları için tekrar teşekkür ederiz.

Her yıl olduğu gibi, Türkiye'nin dört bir yanından özgürlük dostu akademisyen, gazeteci, yazar, hukukçu, sivil toplum gönüllüsü, müteşebbis ve öğrencilerin bir araya geldiği yemekte, “John Locke’un Hoşgörü Üstüne Bir Mektup’u Türkiye için Ne İfade Ediyor?” konulu yazı yarışmasında dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi. (Yazı yarışmasında derece alan yazılara buradan ulaşabilirsiniz)

Genel Koordinatör Özlem Çağlar Yılmaz açış konuşmasında Liberal Düşünce Topluluğu'nun 2011 ve 2012 yılı faaliyetlerini anlattı. Liberal Düşünce Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Bican Şahin'in LDT’nin 20. Yılını değerlendiren konuşmasının ardından “Bir Entellektüel Yolculuğun İlk Yirmi Yılı” adlı belgesel film gösterildi.

Programda ayrıca Avrupa’daki Uluslararası Politik Ekonomi Merkezi (ECIPE) Başkanı Dr. Razen Sally de “Serbest Ticaret, Özgürlük ve Barış” üzerine bir konuşma yaptı.

11 yıldır Türkiye’nin özgürlük mücadelesine katkıda bulunan özgürlük dostlarına verilen Hürriyet Onur Ödülü, LDT’nin kuruluşunun 20. Yıldönümünde LDT’nin kurucularından; özgürlük fikriyatının ülkemizdeki öncü isimlerinden, Türkiye’de yaşayan herkes için ilkeli bir özgürlük savunucusu olmuş Prof. Dr. Mustafa Erdoğan’a takdim edildi, ödülün takdiminden önce Mustafa Erdoğan’ın özgürlük davasına verdiği desteği anlatan kısa film gösterildi. Erdoğan, ödülünü LDT Kurucu Başkanı Av. Kazım Berzeg’in elinden aldı.

Hürriyet Yemeği ve Hürriyet Onur Ödülü Töreni’nin medyadaki yansımasını buradan seyredebilirsiniz. Ayrıca, LDT mensubu Muhsin Öztürk’ün Aksiyon dergisinde yayınladığı; 2012 Hürriyet Onur Ödülü sahibi Mustafa Erdoğan’la 28 Şubat müdahalesi üzerine yaptığı röportajı buradan okuyabilirsiniz.

2013 yılı Hürriyet Yemeği, 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü düzenlenecektir. Lütfen takvimlerinize not ediniz. Gelecek yıl Hürriyet Gecesi’nde görüşmek dileğiyle…

 

 

 

Liberal Düşünce Topluluğu GMK Bulvarı No: 108 / 17 Maltepe, 06570 Ankara, Türkiye, T: + (+90) 312 2316069 – 231 1185, F: + (+90) 312 2308003, info[at]liberal.org.tr
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır.Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2013
Web Tasarım Ankara
Sayfa başı